Ryzen 7 7700 на архітектурі Zen 4 справляється із сучасними іграми та багатопотоковими завданнями — рендерингом, монтажем, стримінгом — при теплопакеті 65 Вт. Процесор встановлюється в сокет AM5, працює з пам'яттю DDR5 і підтримує лінії PCIe 5.0 — свіжа платформа із запасом для апгрейду відеокарти, накопичувача та самого чипа. Така конфігурація підходить ігровому ПК і робочій станції середнього рівня, де потрібні вісім ядер без переходу в 105-ватний сегмент.
AMD Ryzen 7 7700 підходить і для ігор, і для багатопотокової роботи. В основі — 8 ядер і 16 потоків архітектури Zen 4, виготовлені за 5-нм техпроцесом TSMC. Базова частота — 3.8 ГГц, під навантаженням ядра прискорюються до 5.3 ГГц через Precision Boost. Єдиний кеш третього рівня на 32 МБ разом із L2 складається у 40 МБ — такий обсяг знижує затримки під час звернення до даних.
Теплопакет 7700 — 65 Вт проти 105 Вт у 7700X, а реальна межа потужності під навантаженням — до 88 Вт. В іграх різниця між ними близько відсотка, тому 7700 гріється менше. AMD не заблокувала множник 7700 — через Precision Boost Overdrive і Curve Optimizer частоти можна підняти вище від заводських. Вбудована графіка RDNA 2 виводить зображення без дискретної відеокарти.
В іграх результат залежить не від кількості потоків, а від швидкості одного ядра — кількості інструкцій за такт (IPC) і частоти. В архітектури Zen 4 цей показник зріс на 13% порівняно із Zen 3: AMD розширила виконавчий блок і подвоїла L2-кеш до мегабайта на ядро. Разом із бустом 5.3 ГГц і єдиним 32-мегабайтним L3 це підвищує частоту кадрів у сценах, що впираються в процесор.
Між поколіннями приріст помітний у синтетиці: у PassMark Ryzen 7 7700 випереджає Ryzen 7 5700X приблизно на 29%, а в Cinebench R23 набирає близько 18 000 балів — цього вистачає для рендерингу та монтажу. Для відеокарт середнього та високого класу восьми ядер достатньо: у 1080p і 1440p частоту кадрів частіше обмежує графічний адаптер, тому під час його апгрейду процесор не стане вузьким місцем.
Платформа AM5 працює з DDR5 і шиною PCIe 5.0. Контролер пам'яті підтримує лише цей стандарт у двоканальному режимі, офіційно до DDR5-5200 і до 128 ГБ, а профілі EXPO розганяють її автоматично. 24 лінії PCIe 5.0 обслуговують відеокарту та швидкісні NVMe-накопичувачі Gen5.
Головне в AM5 — тривалий цикл підтримки. AMD пообіцяла випускати чипи під цей сокет у кількох поколіннях. Тому процесор Ryzen 7 7700 можна замінити на старший без зміни плати, пам'яті та охолодження — це дешевше за повне перескладання.
Під 65-ватний AMD Ryzen 7 7700 підходить будь-який чипсет під AM5 — вибір залежить від версії PCIe та набору інтерфейсів. Базовий B650 дає відеокарті 16 ліній PCIe 4.0, шість портів USB 10 Гбіт/с і розгін пам'яті, а низьке тепловиділення не потребує посиленого VRM.
Старші чипсети додають швидкісні лінії та порти:
Процесор нативний для AM5, тому плати розпізнають його без оновлення BIOS — система стартує одразу після встановлення.
7700 постачається у tray-виконанні, без штатного охолодження, тому кулер підбирають окремо — зібрати систему із сумісною платою допоможе онлайн-конфігуратор Telemart. Купити Ryzen 7 7700 можна з доставкою по Україні та трирічною гарантією. Сервіс покупки частинами від monobank дає можливість розбити оплату збірки на кілька місяців.
| Лінійка | AMD Ryzen 7 |
| Роз'єм процесора (Socket) | AM5 |
| Сумісність | Материнські плати Socket AM5 |
| Кількість ядер | 8 ядер |
| Кількість потоків | 16 |
| Частота процесора | 3800 |
| Максимальна тактова частота | 5300 |
| Об'єм кешу L3 | 32768 |
| Кодова назва мікроархітектури | Raphael |
| Серія | Ryzen 7 |
| Мікроархітектура | Zen 4 |
| Назва графічного ядра | Radeon Graphics |
| Підтримка PCIe | PCIe 5.0 |
| Розблокований множник | + |
| Тип пам'яті | DDR5: 5200 |
| Техпроцес | 5 |
| Термопакет | 65 |
| Продуктивність | 35395 |
| Охолодження в комплекті | Без кулера |
| Сумісні системи охолодження | Кулери для AM4/AM5 |
| Статус процесора | Новий |
Материнська плата MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI — збалансоване рішення для складання потужних ігрових систем на базі CPU AMD Ryzen 7000-ї, 8000-ї та 9000-ї серій. Модель орієнтується на геймерів, які цінують довговічність компонентів і стабільність роботи під навантаженням, не переплачуючи за надлишковий функціонал. Інженери MSI об’єднали в цьому продукті строгий мілітарі-дизайн і передову платформу AM5, готову до сучасних ігор і важких робочих завдань.
Плату побудовано на багатошаровому текстоліті з підвищеним вмістом міді, що покращує тепловідведення та проходження сигналів під час тривалих навантажень. Комплекс фірмових технологій гарантує стабільність і розкриває потенціал заліза:
Ці рішення перетворюють MSI B650 TOMAHAWK WIFI на стабільну основу для будь-якого рівня користувачів.
Потужні процесори Ryzen живить система Duet Rail за схемою 14+1 фаз на базі 80-амперних збірок Smart Power Stages. Такий запас потужності дає змогу платі працювати з флагманськими CPU рівня Ryzen 9 без троттлінгу.
Масивний радіатор Extended Heatsink захищає транзистори і дроселі від перегріву, використовуючи термопрокладки з високою теплопровідністю. Зона VRM залишається холодною за екстремальних навантажень.
Інженери спроєктували MSI MAG B650 TOMAHAWK з урахуванням вимог сучасних інтерфейсів, забезпечуючи високу пропускну здатність для графіки та зберігання даних:
Інтерфейси усувають «вузькі місця», забезпечуючи швидке завантаження ігор і плавну роботу застосунків.
MAG B650 TOMAHAWK WIFI пропонує повний набір портів для периферії та мережі:
Різноманітність інтерфейсів робить MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI універсальним хабом, готовим до підключення будь-яких сучасних пристроїв — від VR-гарнітур до професійного обладнання.
| Тип | Материнські плати AMD |
| Роз'єм процесора (Socket) | AM5 |
| Процесори | Процесори для AM5 |
| Підтримувані процесори | Список підтримуваних процесорів |
| Чіпсет (Північний міст) | AMD B650 |
| Тип пам'яті | DDR5 DIMM |
| Сумісні ОЗП | DDR5 для ПК |
| Сумісність з RAM | Список підтримуваної пам'яті |
| Кількість слотів пам'яті | 4 |
| Кількість каналів | 2 |
| Макс. Обсяг пам'яті | 256 |
| Мінімальна частота пам'яті | 4800 |
| Максимальна частота пам'яті | 7600 |
| Підтримка профілю |
Підтримка профілю ХМР Підтримка профілю EXPO |
| Мережевий адаптер (LAN) | 1 x 2500 Мбіт/с |
| Бездротовий модуль Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Модуль Bluetooth | 5.2 |
| Звукова карта | Realtek ALC4080 |
| Звукова схема | 7.1 |
| Кількість SATA III | 6 |
| Кількість PCI-E 1x | 1 |
| Кількість PCI-E 16x | 2 |
| Підтримка PCI-E 16x v3.0 | + |
| Підтримка PCI-E 16x v4.0 | + |
| Кількість внутрішніх USB 2.0 | 4 |
| Кількість внутрішніх USB 3.2 | 2 |
| Кількість внутрішніх USB Type-C | 1 |
| Кількість слотів M.2 | 3 |
| SYS_FAN | 6 |
| 24-pin | 1 |
| 8-pin | 2 |
| Кількість зовнішніх USB 2.0 | 2 |
| Кількість зовнішніх USB 3.2 | 7 |
| Кількість зовнішніх USB Type-C | 1 |
| Роз'єм VGA | - |
| Роз'єм DVI-D | - |
| Роз'єм HDMI | + |
| Роз'єм DisplayPort | + |
| Вихід S/PDIF | + |
| Контролер RAID | 0, 1, 10 |
| Форм-фактор | ATX |
| Сумісність з корпусом | Корпуси ATX |
| Бренд | Материнські плати MSI (МСІ) |
| RGB Header | 2 x RGB Header + 2 x Addressable header |
| Overclocking | + |
| Особливості |
Охолодження FROZR AI 1 x TPM module connector Теплове рішення преміум-класу: конструкція зі збільшеним радіатором та M.2 Shield Frozr створені для забезпечення високої продуктивності системи та безперервної роботи |
| Колір | Чорний з сірим |
| Статус материнської плати | Нова |
Відчуйте справжню потужність із Prime Radeon™ RX 9070 XT – відеокартою у компактному 2,5-слотовому виконанні для сумісності з різноманітними корпусами. Термопрокладка з фазовим переходом і три вентилятори забезпечують максимальний повітряний потік і найкращу ефективність охолодження.
Відеокарта Prime Radeon™ RX 9070 XT має 2,5-слотову конструкцію з ретельно продуманим розташуванням кожуха, радіатора й теплових трубок, що дозволяє трьом вентиляторам Axial-tech ефективно використовувати вентиляцію бічних панелей корпусу та забезпечувати оптимальні температурні характеристики.
Удосконалені вентилятори Axial-tech
Три вентилятори Axial-tech мають зменшену втулку, подовжені лопатки та спеціальне кільце-обмежувач, яке допомагає збільшити тиск повітря в напрямку радіатора. Таким чином, досягається ефективне охолодження, висока продуктивність і низький рівень шуму.
Два кулькових підшипники
Пара кулькових підшипників, які використовуються у вентиляторах цієї відеокарти, мають удвічі більший термін служби, ніж традиційні підшипники ковзання.
Технологія MaxContact
MaxContact – це унікальний технологічний процес у виробництві відеокарт ASUS, який дає змогу збільшити площу контакту між теплорозподільником і графічним процесором на 5% у порівнянні з традиційними рішеннями. Працюючи в поєднанні з масивом радіаторів і потужними вентиляторами Axial-tech, ця технологія дає змогу знизити температуру на додаткових 2°C.
Термопрокладка з фазовим переходом
Завдяки плавленню матеріалу термопрокладки проміжки між графічним процесором і термомодулем повністю заповнюються, забезпечуючи чудову теплопровідність і покращене розсіювання тепла. Таким чином, підвищується продуктивність відеокарт і зростає їхня надійність в умовах високих робочих навантажень.
Технологія 0dB
Коли температура графічного процесора опускається нижче 55°С, усі три вентилятори зупиняються, що дає змогу грати в легкі ігри або виконувати нескладні завдання в тиші. Вентилятори запускаються знову, коли температура зростає до 60°С, і працюють згідно з налаштованою кривою швидкості, яка збалансовує продуктивність і характеристики шуму.
Підсилювальна пластина з вентиляційними отворами
Великі вентиляційні отвори на підсилювальній пластині значно поліпшують розсіювання тепла, допомагаючи графічному процесору залишатися прохолодним під час інтенсивних завдань. Такий додатковий потік повітря допомагає підвищити продуктивність, довговічність і стабільність роботи відеокарти й захищає її від перегріву, зменшуючи ймовірність виникнення тротлінгу.
ASUS GPU Guard і кронштейн
Технологія ASUS GPU Guard передбачає нанесення клею на всі чотири кути GPU, щоб зменшити ризик появи в ньому тріщин, а спеціальний кронштейн забезпечує постійний тиск і стабільність.
Підсилювальна пластина
Друкована плата відеокарти посилена пластиною, яка додає жорсткості конструкції, щоб запобігти вигину друкованої плати, а також захищає компоненти та доріжки від пошкоджень.
Панель із нержавіючої сталі
Монтажна панель цієї відеокарти виготовляється з нержавіючої сталі марки 304, що володіє високою міцністю й стійкістю до корозії.
Два BIOS
Що у вас у пріоритеті: знижена температура графічного чипа чи менше шуму від відеокарти? У режимі Performance вентилятори обертатимуться на більш високій швидкості, щоб утримувати температуру на максимально низькому рівні, а в режимі Quiet відеокарта буде більш тихою за рахунок деякого збільшення температури при тому ж енергоспоживанні й продуктивності.
Технологія Auto-Extreme
Це автоматизований процес виробництва, який встановлює нові стандарти в галузі, дозволяючи виконувати всю пайку за один прохід. Технологія ASUS Auto-Extreme зменшує теплове навантаження на компоненти й дозволяє уникнути використання агресивних хімічних речовин для очищення. Результатом є менший вплив на навколишнє середовище, зниження енергоспоживання та підвищення надійності продукту в цілому.
Скористайтеся калькулятором потужності, щоб розрахувати, яка потужність знадобиться для живлення вашої системи, а потім виберіть сумісний блок живлення ROG, TUF Gaming або Prime для досягнення максимальної продуктивності.
Калькулятор потужності БЖ
GPU Tweak III
Для сучасних відеокарт ASUS пропонується ексклюзивна утиліта GPU Tweak III, яка надає користувачеві повний контроль над графічною підсистемою комп'ютера. З її допомогою можна змінювати частоти й напруги, налаштовувати роботу вентиляторів, відстежувати дані апаратного моніторингу тощо. Ця утиліта допоможе вам отримати максимум із вашої нової відеокарти!
Докладніше про GPU Tweak III
1 місяць Adobe Creative Cloud безкоштовно
Насолоджуйтеся всіма можливостями ШІ від Adobe. Отримайте безкоштовну підписку на Adobe Creative Cloud під час купівлі вибраних продуктів ASUS — отримайте доступ до всіх застосунків Adobe та Adobe Substance 3D.
Докладніше про пакет Adobe Creative Cloud
СТВОРЕНА ДЛЯ БЛИСКАВИЧНОЇ ГРИ – МІКРОАРХІТЕКТУРА AMD RDNA™ 4
Швидкість, продуктивність і графіка працюють разом, забезпечуючи плавні кадри та повне занурення. Надшвидкі відеокарти серії Radeon™ RX 9000 працюють на основі уніфікованих обчислювальних блоків AMD RDNA™ 4 з покращеними можливостями трасування променів для максимально занурюючого досвіду на всіх ключових ігрових роздільних здатностях. Активуйте AMD HYPR-RX6, щоб миттєво увімкнути всі підтримувані технології підвищення продуктивності та зниження затримки в тисячах ваших улюблених ігор. Насолоджуйтеся якісним масштабуванням зображення на основі ШІ за допомогою AMD FidelityFX™ Super Resolution 41, що забезпечує захопливий ігровий досвід зараз і на роки вперед.
Якісна графіка, посилена ШІ
Пориньте у світ неймовірної графіки з трасуванням променів нового покоління. Грайте з бездоганною чіткістю завдяки якісному масштабуванню зображення на основі ШІ AMD FidelityFX™ Super Resolution 41 з розширеною генерацією кадрів у підтримуваних іграх. Розкрийте свої навички завдяки покращеним мультимедійним і стрімінговим можливостям з AMD Radiance Display™ Engine.
Миттєве прискорення
Виведіть миттєву продуктивність AMD Radeon™ на ще вищий рівень завдяки потужності AMD Software. Увімкніть AMD HYPR-RX6 одним натисканням, щоб розкрити весь потенціал вашого GPU Radeon™, використовуючи об'єднану силу AMD Radeon™ Super Resolution1, AMD Fluid Motion Frames 2, AMD Radeon™ Anti-Lag та AMD Radeon™ Boost. Надійні драйвери та підтримка ігор з першого дня гарантують, що оптимізації вже готові забезпечити високу частоту кадрів, чіткішу графіку та низьку затримку в тисячах ігрових вражень, що на вас чекають.
Технології майбутнього
AMD Radeon™ дає все необхідне, щоб ваша система залишалася швидкою на роки вперед. Поєднайте її з процесорами AMD Ryzen™ серії 9000 з підтримкою PCI Express® Gen 5 та новітньою технологією AMD Smart Access Memory™ 3, щоб реалізувати весь потенціал платформи AM5. Використовуйте технології зі штучним інтелектом Radeon™ та Ryzen, переходьте на дисплеї нового покоління з підтримкою DisplayPort™ 2.1 і отримайте до 16 ГБ відеопам'яті для насолоди іграми класу AAA в усій їхній візуальній красі — зараз і на роки вперед.
| Обсяг пам'яті | 16384 |
| Шина пам'яті | 256 |
| Графічний процесор | AMD Radeon RX 9070 |
| Тип пам'яті | GDDR6 |
| Серія | Radeon RX 9xxx |
| Частота графічного ядра | Boost: 2610 |
| Частота відеопам'яті | 20000 |
| Максимальна роздільна здатність | 7680x4320 |
| Продуктивність | 25401 |
| Сімейство процесора | AMD Radeon |
| Інтерфейс | PCI Express 5.0 |
| Роз'єми |
1 x HDMI 2.1 3 x DisplayPort 2.1a |
| Підсвічування | Без підсвічування |
| Кількість вентиляторів | 3 вентилятора |
| Підтримка стандартів | DirectX 12, OpenGL 4.6 |
| Підтримка AMD FidelityFX | + |
| Довжина відеокарти | 312 |
| Висота відеокарти | 130 |
| Кількість займаних слотів | 3 |
| Необхідність додаткового живлення | + |
| Рекомендована потужність БЖ | 650 |
| Роз'єм дод. живлення | 8 pin + 8 pin |
| Кількість підтримуваних моніторів | 4 |
| Особливості |
Режим OC (GPU Tweak III): до 2610 МГц (Boost Clock)/до 2140 МГц (Game Clock) Режим за замовчуванням: до 2590 МГц (Boost Clock)/до 2120 МГц (Game Clock) |
| Колір | Сірий |
| Тип | DDR5 |
| Призначення | Для ПК |
| Обсяг одного модуля | 16 |
| Кількість модулів | 2 |
| Форм-фактор | DIMM |
| Частота | 5600 |
| Пропускна спроможність | 44 800 |
| CAS Latency (CL) | CL36 |
| Схема таймінгів | 36-38-38 |
| ECC-пам'ять | Без підтримки ECC-пам'яті |
| XMP | Підтримка профілю XMP |
| AMD EXPO | Підтримка профілю AMD EXPO |
| Напруга живлення | 1.25 |
| Робоча температура | Від 0 до 85 |
| Температура зберігання | Від −40 до +85 |
| Особливості | Охолодження модуля |
| Додатково | Підтримка XMP 3.0 |
| Габарити | 133.35 x 34.9 x 6.62 |
| Колір | Чорний |
| Статус ОЗП | Нова |
Завдяки підтримці ATX 3.1 та PCIe 5.1 з нативними роз’ємами 12V-2x6 ці блоки живлення створені для роботи з відеокартами серії NVIDIA 50 та комп’ютерами зі штучним інтелектом. Передові терморішення забезпечують прохолодну, стабільну й ефективну роботу навіть під високим навантаженням, гарантуючи надійність і довговічність, необхідні для ігор, стримінгу або завдань зі ШІ.
Надійна конструкція роз'ємів
Блок живлення оснащений новітнім роз'ємом 12V-2x6 (H++), що має оптимізовану структуру, яка відповідає стандарту PCIe CEM 5.1. Це забезпечує підвищену надійність і безпеку. Він здатний видавати до 450 Вт потужності, що робить його придатним навіть для найвимогливіших high-end відеокарт.
Оптимізація рівня шуму
Цей блок живлення розроблений для безшумної роботи, забезпечуючи низький рівень шуму навіть уночі та гарантуючи спокійну роботу без перешкод.
Напівцифровий
Цей блок живлення постачається з мікросхемою керування PFC, LLC, що суттєво підвищує точність. Така архітектура дозволяє керувати динамічними налаштуваннями, забезпечуючи стабільнішу та ефективнішу вихідну потужність.
ATX 3.1
Маючи вихідний порт, що відповідає стандарту Intel PSDG (Power Supply Design Guide) ATX 3.1, блок живлення здатен витримувати до 220% загальної потужності та триразову потужність GPU.
Золотий сертифікат ефективності
Ефективність вашого блока живлення суттєво впливає на загальне енергоспоживання. Сертифікація Gold є надійним еталоном енергоефективності, що гарантує низьке енергоспоживання та високу ефективність роботи.
Гідродинамічний підшипник
Цей блок живлення оснащено 135-міліметровим вентилятором з гідродинамічним підшипником, який обрано для збільшення терміну служби вентилятора при збереженні низького рівня шуму.
Клеми роз'ємів із мідного сплаву
Роз'єми кабелів виготовлені з клем із мідного сплаву, що дозволяє зберігати безпеку блока живлення навіть під час різких стрибків струму.
Створено для максимальної безпеки
Кабелі блока живлення — від внутрішніх мідних провідників до зовнішньої щільної оплітки — повністю сертифіковані UL, що гарантує високу безпеку та довговічність.
Механізми захисту
Для того, щоб уся система працювала безпечно й стабільно, передбачено широкий набір захисних механізмів, що забезпечують вам максимальний спокій.
Двоколірний кабель 12V-2x6
Колір роз'єму кабелю 12V-2x6 змінено на жовтий, щоб користувачі могли легко визначити правильність підключення роз'єму.
Модульний кабель із рельєфною оболонкою
Завдяки використанню високоякісних матеріалів, що підвищують гнучкість і здатність до вигину, гладкий матово-чорний дизайн не лише покращує зовнішній вигляд, але й суттєво спрощує та покращує керування кабелями.
Органайзер для кабелів
Попередньо встановіть органайзер для кабелів для зручнішої організації. Крім того, положення органайзера можна вільно регулювати за потреби.
| Форм-фактор | ATX |
| Потужність | 750 |
| Вентилятор | 135 |
| ККД (Сертифікат 80 Plus) | Gold |
| Корекція коефіцієнта потужності (PFC) | Активний |
| +5V | 18 |
| +3.3V | 18 |
| +12V1 | 62.5 |
| -12V | 0.3 |
| +5Vsb | 2.5 |
| Підключення до материнської плати | 20+4 pin |
| Підключення до відеокарт | 6+2-pin 4 шт., 16-pin 1 шт. |
| Живлення процесора | 4 pin, 8 pin, 8+4 pin, 8+8 pin |
| Кількість роз'ємів 4-pin Molex | 2 |
| Кількість роз'ємів SATA | 5 |
| Кількість роз'ємів 4-pin floppy | 1 |
| Колір | Чорний |
| Габарити | 150 x 150 x 86 |
| Відстібаються кабелі | + |
| Захист від перевантажень | + |
| Статус БЖ | Новий |
| Додатково |
Безпека OVP (Захист від підвищення напруги в мережі) OPP (Захист від перевантаження) OCP (Захист від перевантаження будь-якого з виходів блоку окремо) SCP (Захист від короткого замикання) OTP (Захист від перегріву) SIP (Захист від сплесків та кидків напруги) UVP (Захист від зниження напруги в мережі) NLO (Без навантаження) |
Pure Rock 3 Black - це дуже висока продуктивність вашої системи в компактному корпусі та спеціально розроблений вентилятор Pure Wings 3.
| LGA1700/LGA1851 | + |
| Сумісність з Intel |
Сумісний: LGA1150/1151/1155/1156 LGA1200 LGA1700 LGA1851 Несумісний: LGA2066 LGA2011/2011-3 LGA775 LGA1356/1366 |
| Сумісність з AMD |
Сумісний: AM4 AM5 Не сумісний: AM1 AM2 AM2+ FM2/FM2+ TR4 TRX4 AM3/AM3+/FM1 |
| Діаметр | 120 |
| Тип вежі | Tower |
| Підключення | 4 pin PWM |
| Підсвічування | Без підсвічування |
| Тип підшипника | Підшипник ковзання |
| Швидкість обертання вентиляторів | 2000 |
| Максимальне TDP | 190 |
| Рівень шуму | 31.2 |
| Кількість теплових трубок | 4 теплові трубки |
| Діаметр теплових трубок | 6 |
| Висота кулера | 154 |
| Кількість вентиляторів | 1 вентилятор |
| Ресурс | 80 000 |
| Вхідний струм | 0.3 |
| Споживана потужність | 3.6 |
| Номінальна напруга | 12 |
| Особливості | Регулятор обертів |
| Додатково |
4 чорні високопродуктивні 6-міліметрові теплові трубки з технологією HDT Оптимізований 120-мм вентилятор Pure Wings 3 PWM з воронкоподібним повітровідводом Досягає всього 31,2 дБ(A) при максимальній швидкості вентилятора Висока сумісність з кулерами RAM і VRM завдяки компактному дизайну Попередньо встановлений кріпильний міст кулера для швидкого та простого встановлення Елегантний зовнішній вигляд у повністю чорному виконанні |
| Матеріал теплових трубок | Мідь |
| Матеріал радіатора | Алюміній |
| Габарити | 71 x 124 x 154 |
| Габарити в упаковці | 133 x 163 x 210 |
| Вага | 570 |
| Вага в упаковці | 900 |
| Статус кулера | Новий |
| Колір корпусу вентилятора | Чорний |
| Колір крильчатки | Чорний |
Швидкість роботи комп'ютера значною мірою залежить від сховища: на повільному диску операційна система завантажується хвилинами, а програми відкриваються із затримкою. Kingston NV3 1TB — твердотільний накопичувач у форматі M.2 з інтерфейсом NVMe для повсякденних завдань: завантаження ОС, роботи з файлами, ігор. Обсягу 1 ТБ вистачає на операційну систему, робочі застосунки та бібліотеку ігор одночасно, без другого сховища для даних. Накопичувач підходить і для нової збірки, і для апгрейду ноутбука або ПК на заміну жорсткому диску чи SATA-накопичувачу.
Продуктивність SSD Kingston NV3 1TB складається з трьох параметрів:
Для основного системного диска такого набору характеристик достатньо із запасом за швидкістю.
Довговічність накопичувача визначають тип флеш-пам'яті та заявлений ресурс перезапису. В основі NV3 — 3D NAND: комірки пам'яті розташовані вертикально, у кілька десятків шарів, а не в одній площині. Завдяки такому розміщенню зростає щільність пам'яті, а надійність залишається вищою, ніж у пласкої структури.
Ресурс перезапису версії 1 ТБ становить 320 ТБ (TBW) — стільки даних можна записати за весь термін служби, і для домашнього або офісного навантаження цього вистачає на роки. Середній час напрацювання на відмову (MTBF) Kingston заявляє на рівні 2 мільйонів годин. Контролер розподіляє запис рівномірно, не даючи окремим блокам зношуватися раніше часу. На накопичувач діє п'ятирічна гарантія виробника.
На практиці швидкість помітна у трьох сценаріях:
NVMe Kingston NV3 1TB читає дані зі швидкістю 6000 MB/s — під час апгрейду з SATA-накопичувача, чия межа становить близько 550 MB/s, це більш ніж десятикратний приріст. Система стартує за лічені секунди, важкі програми відкриваються без затримки, а ігрові рівні підвантажуються швидше.
Швидкість запису 4000 MB/s скорочує час на встановлення ігор і копіювання великих файлів. Високу швидкість запису підтримує SLC-кеш: частина комірок працює в прискореному режимі та приймає дані першою. Контролер використовує Host Memory Buffer: частина оперативної пам'яті ПК відводиться під таблицю адрес, що прискорює роботу з дрібними файлами.
Формат M.2 2280 — стандартний слот для NVMe-накопичувачів на материнських платах і в ноутбуках, тому NV3 підходить і для настільного ПК, і для портативної системи. Інтерфейс PCIe 4.0 має зворотну сумісність із роз'ємами PCIe 3.0: на старій платі накопичувач працюватиме на швидкостях третього покоління, без заміни обладнання. Одностороння плата товщиною 2.3 мм поміщається навіть у тонкі ноутбучні відсіки.
Host Memory Buffer працює на штатних драйверах Windows 10 і 11, тому додаткове налаштування не потрібне. Швидкість читання 6000 MB/s перевищує поріг Sony для PlayStation 5 (5500 MB/s) — сховище підійде і для розширення пам'яті консолі. Для встановлення накопичувач достатньо вставити в слот M.2 і закріпити гвинтом.
Купити Kingston NV3 1TB можна в Telemart з доставленням по всій Україні Новою поштою, Укрпоштою або Meest чи самовивозом із шоуруму. Під час апгрейду ПК чи ноутбука встановлення накопичувача та перенесення системи зі старого диска краще довірити майстрам сервісного центру.
| Форм-фактор | M.2 2280 |
| Обсяг пам'яті | 1 ТБ |
| Тип елементів пам'яті | 3D-NAND |
| Інтерфейс | PCIe 4.0 x4 |
| NVMe | Підтримка протоколу NVMe |
| Швидкість читання | 6000 |
| Швидкість запису | 4000 |
| Ресурс записи (TBW) | 320 |
| Час напрацювання на відмову | 2 млн годин |
| Робоча температура | Від 0 до 70 |
| Температура зберігання | Від −40 до +85 |
| Додатково | Вібрація у неактивному стані 10 G (10–1000 Гц) |
| Габарити | 80 x 22 x 2.3 |
| Вага | 7 |
| Статус SSD | Новий |
| Комплектація | SSD-диск |
| Тип | Midi tower |
| Форм-фактор материнської плати |
ATX EATX Micro-ATX Mini-ITX |
| Підсвічування | ARGB-підсвічування |
| Попередньо встановлені вентилятори (на передній панелі) | 2 x 160 |
| Попередньо встановлені вентилятори (на задній панелі) | 1 x 120 |
| Загальна кількість встановлених вентиляторів | 3 шт |
| Додаткові вентилятори (на верхній панелі) | 3 x 120 / 3 x 140 |
| Додаткові вентилятори (на нижній панелі) | 1 x 120 |
| Додаткові вентилятори (на бічній панелі) | 3 x 120 |
| Можливість встановлення СРО (на передній панелі) | 120/140/240/280/360 |
| Можливість встановлення СРО (на верхній панелі) | 120/140/240/280/360 |
| Можливість встановлення СРО (на задній панелі) | 120 |
| Можливість встановлення СРО (на бічній панелі) | 120/240/360 |
| Максимальна висота кулера | 165 |
| Наявність блоку живлення | Корпус без БЖ |
| Розташування відсіку для БЖ | Нижнє розташування відсіку для БЖ |
| Максимальна довжина БЖ | 200 |
| Кількість 3.5″ внутрішніх відсіків | 2 x 3.5″ внутрішніх відсіків |
| Кількість 2.5″ відсіків | 4 x 2.5″ відсіків |
| Кількість слотів розширення | 7 слотів розширення |
| Порти |
2 x USB 3.0 1 x USB Type-C 1 x порт для навушників та мікрофона |
| Розташування портів | На верхній панелі |
| Максимальна довжина відеокарти | 400 |
| Особливості | Бокове вікно із загартованого скла |
| Матеріал | Сталь і скло |
| Дизайн фронтальної панелі | Airflow-Mesh (Сітка) |
| Габарити | 518 x 485 x 235 |
| Колір | Чорний |
| Статус корпусу | Новий |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии